Stylpro Original Makeup Brush Cleaner and Dryer

STYLPRO-meikkisiveltimien puhdistus- ja kuivauslaite on maailman ensimmäinen meikkisiveltimien puhdistuslaite, joka hyödyntää keskipakoisteknologiaa. Se puhdistaa ja kuivaa siveltimet alle 30 sekunnissa.

BC01
Stylpro
Kuvaus

STYLPRO-meikkisiveltimien puhdistus- ja kuivauslaite hyödyntää keskipakoisteknologiaa. Se puhdistaa ja kuivaa siveltimet alle 30 sekunnissa. 

MILLOIN PESIT MEIKKISIVELTIMESI VIIMEKSI?

Meikkisiveltimien kuituihin voi kertyä monenlaisia bakteereja, jotka voivat tukkia ihohuokosia ja vahingoittaa ihoa. Ammattilaiset suosittelevat siveltimien pesemistä viikoittain, jotta ne pysyvät hygieenisinä ja pehmeinä ihoa vasten. Puhtaiden ja kuivien siveltimien odottelu on nyt historiaa – STYLPRO tekee siveltimistä käyttövalmiit vain sekunneissa.

STYLPRO on automaattinen ja nopea puhdistuslaite kaikille meikkisiveltimillesi niiden koosta riippumatta. Pakkaukseen sisältyy kaksi annospussia vegaanisertifioitua puhdistusainetta, kahdeksan sivellinpidikettä, STYLPRO-laite sekä kierrätettävästä muovista valmistettu BPA-vapaa, naarmuja ja tahroja kestävä kulho. Näin koko puhdistusprosessi tapahtuu siististi yhdessä astiassa ilman roiskeita.

STYLPRO Makeup Brush Cleanser -puhdistusaine on suunniteltu poistamaan haastavimmatkin öljypohjaiset meikkijäämät. Viinirypäleensiemen- ja arganöljyä sisältävä koostumus hoitaa siveltimiä ja tekee niistä ihanan pehmeät.

Puhdistusaine ja STYLPRO-laitteen keskipakoisvoimaan perustuva pyöritysteknologia toimivat yhdessä ja tekevät siveltimien puhdistamisesta erittäin nopeaa ja vaivatonta.

Upota sivellin STYLPRO Vegan Brush Cleanser -puhdistusaineeseen ja pyöritä sitä. Nosta sivellin sitten puhdistusaineen yläpuolelle ja kuivaa se pyörittämällä vain 10 sekunnin ajan.

Tuotetiedot
Stylpro
BC01
Käyttöohje
1. Valitse meikkisiveltimeesi sopivan kokoinen pidike. 2. Kiinnitä pidike siveltimeen ja sivellin STYLPRO-laitteeseen. 3. Lisää noin 8 ml STYLPRO Vegan Cleaner -puhdistusainetta STYLPROn kulhoon. ÄLÄ lisää vettä. 4. Kasta sivellintä varovasti STYLPRO Vegan Cleanser -puhdistusaineeseen muutaman kerran, jotta meikkijäämät alkavat liueta. 5. Käynnistä STYLPRO-laite ja pyöritä sivellintä puhdistusnesteessä 10 sekunnin ajan. 6. Nosta sivellin puhdistusaineen yläpuolelle ja kuivaa sitä pyörittämällä 10 sekunnin ajan. Pidä sivellin kulhon sisällä myös kuivauksen aikana. 7. Irrota sivellin laitteesta – se on heti käyttövalmis!
Ainesosat
Puhdistusaine: Isododecane, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil.
Arvostelut
chat Kommentit (0)
Tuotteella ei vielä ole arvioita.