Whamisa Toner Original on kasvovesi kaikille ihotyypeille. Se on valmistettu 97,95% luomuainesosista. Tuote sisältää kosteuttavia krysanteemin ja riisin uutteita. Kurkun ja brokkolin uutteet rauhoittavat ihoa. Ihonhoidollisten vaikutusten maksimoimiseksi vesi on korvattu aloe-uutteella ja Whamisan oma fermentointimenetelmä tehostaa kasviuutteiden ravitsevia vaikutuksia. Whamisalla on BDIH -luonnonkosmetiikkasertifikaatti.

903126
WHAMISA
53,90 €
Sisältää alv:n
Määrä
not_interested Tuote on tilapäisesti loppu.


Kuvaus

Whamisa Toner Original on kasvovesi kaikille ihotyypeille. Se on valmistettu 97,95% luomuainesosista. Tuote sisältää kosteuttavia krysanteemin ja riisin uutteita. Kurkun ja brokkolin uutteet rauhoittavat ihoa. Ihonhoidollisten vaikutusten maksimoimiseksi vesi on korvattu aloe-uutteella ja Whamisan oma fermentointimenetelmä tehostaa kasviuutteiden ravitsevia vaikutuksia.

Whamisa Original Toner on koostumukseltaan paksumpi kuin Whamisa Refresh Toner ja ohuempi kuin Whamisa Deep Rich Toner. Tuote on valmistettu ilman parabeeneja, synteettisiä ja kemiallisia säilöntäaineita, keinotekoisia väriaineita ja tuoksuja, petrokemikaaleja, piitä, mineraaliöljyjä, EDTA: ta ja eläinperäisiä ainesosia. Tuotteessa on raikas vesituoksu. 

Whamisa Skincare -sarjan tuotteet ovat korealaista fermentoitua luonnonkosmetiikkaa. Fermentointi mahdollistaa raaka-aineiden maksimaalisen ravintoainepitoisuuden ja tehostaa niiden imeytymistä ihoon. Tuotteissa onkin hyödynnetty viimeisimpiä kosmetiikan innovaatioita ja trendejä, jonka avulla on saatu aikaan kevyet, mutta superkosteuttavat koostumukset.

Whamisalla on BDIH -luonnonkosmetiikkasertifikaatti.

Tuotetiedot
WHAMISA
903126

Tietolomake

Luonnonkosmetiikkaa
Kyllä
Sertifikaatit
BDIH
Ihotyyppi
Sopii kaikille ihotyypeille
Käyttöohje
Käytä kasvovettä ihonhoitorutiinin toisena vaiheena, puhdistuksen jälkeen ja ennen voidetta. Käytä aamuin ja illoin puhtaalle iholle vanulla tai sormin taputtelemalla. Jatka hoitoa ihotyypillesi sopivalla Whamisa-hoidolla. Vinkki! Kosteuta kerroksittain ja käytä kasvoveden jälkeen vielä Whamisa Toner Deep Rich kasvovettä. Jatka hoitoa Whamisa Organic Flowers Lotion Double Rich kosteusemulsiolla ja sen jälkeen Whamisa Organic Flowers Nourishg Cream -voiteella.
Ainesosat
*Aloe Barbadensis Leaf Extract, *Houttuynia Cordata Extract, *Oryza Sativa (Rice) Extract, *Glycerin, *Camellia Sinensis Leaf Extract, *Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Gluconolactone, *Aloe Barbadensis Leaf Juice, *Rhodiola Rosea Root Extract, *Lactobacillus/Chrysanthemum sinense Flower ferment Filtrate, *Lactobacillus/Taraxacum Officinale (Dandelion) Rhizome/Root Ferment Filtrate, *Lactobacillus/Nelumbo Nucifera Flower Ferment Filtrate, *Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Betaine, ***Scutellaria Baicalensis Root Extract, ***Paeonia Suffruticosa Root Extract, ***Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, **Sorbitan Oleate, Xanthan Gum, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Geranium Maculatum Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pogostemon Cablin Oil
Arvostelut