

Jeffree Star Cosmetics Velour Liquid Lipstick on nopeasti kuivuva, nestemäinen huulipuna samettisella koostumuksella. Superkestävä koostumus pysyy huulissa pitkään! Tuote on 100 % vegaaninen ja cruelty free.
Jeffree Star Cosmetics Velour Liquid Lipstick -nestemäinen huulipuna. Nopeasti kuivuva, samettinen koostumus loihtii täydellisen huulimeikin minuuteissa! Väri on kosteana hieman kuultava, mutta kuivuu mattaiseksi. Superkestävä koostumus pysyy huulissa pitkään, eikä pelkää pientä pussailua! Tuote on 100 % vegaaninen ja cruelty free.
Ravista huolellisesti ennen käyttöä.
Tietolomake
Ravista voimakkaasti ennen jokaista käyttökertaa. Levitä ohut kerros huuliin ja anna kuivua minuutin ajan. Lisää toinen kerros tarvittaessa. Vältä öljyisiä ruokia, jos haluat huulimeikistä entistä kestävämmän. Poista huulipuna huulilta huulikuorinnalla tai öljypohjaisella meikinpuhdistusaineella.
Isododecane, Trimethylsiloxysilicate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Kaolin, Disteardimonium Hectorite, Synthetic Beeswax, Hydrogenated Polyisobutene, Silica Dimethyl Silylate, Propylene Carbonate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Hexylene Glycol. May Contain (+/-) Blue 1 Lake (CI 42090), Titanium Dioxide (CI 77891), Yellow 5 Lake (CI 19140)
ihana turkoosi
Omalla iholla hitusen tummempi kuin kuvassa. Koostumus vähän huonompi kuin muissa veloureissa. Sotkee, ei ole niin pigmenttinen eikä meinaa kuivua helposti. Sävy on kuitenkin niin ihana merenneito et silti pitää käyttää :D
sotkee
vähän tummempi kuin kuvassa mutta vaaleampi kuin mermaid blood. sävy on aivan ihana mutta sotkee kuin mikäkin mokoma eikä kuivu kunnolla.
Uusi suosikki
Täydellisen turkoosi sävyinen huulilakka. En osannut odottaa näin hyvää pysyvyyttä! Eikä tarvitse juurikaan kerrostamista, sillä on todella pigmenttistä tavaraa. Ehdottomasti uusi lempparisävyni Velour Liquid Lipstickeissä.
Kuin petroolista tervaa
Tämä nimittäin PYSYY!
Ihanaa, vihdoinkin sinisävyinen huulipuna jossa on myös pitoa.
Aivan häikäisevän ihana sävy, kuin Macin Retro Matte Young Attituden vaaleampi sisar.
Tulee varmasti helleiltojen vakkaripunaksi, toivottavasti tätä saa pudempään kuin Mermaid Bloodia jonka missasin.