Jeffree Star Cosmetics Magic Star Concealer C1 3,4ml
Jeffree Star Cosmetics Magic Star Concealer -peiteaine on kuin taikasana kasvoillesi. Samettinen peiteaine levittyy unelman pehmeästi tasoittaen ihoa. Kestävä lopputulos pysyy virheettömänä koko päivän. Tuote on 100 % vegaaninen ja cruelty free.
Jeffree Star Cosmetics Magic Star Concealer -peiteaine on kuin taikasana kasvoillesi. Samettinen peiteaine levittyy unelman pehmeästi tasoittaen ihoa. Kestävä lopputulos pysyy virheettömänä koko päivän. Peiteaine sopii kasvojen korostamiseen, tummien silmänalusten ja näppyjen peittoon, ihon pienien virheiden korjailuun ja tasoittamaan ihon sävyeroja. Lopputuloksena tasainen ja virheetön iho. Nestemäinen koostumus on peittävä, eikä kuivata ihoa. Sopii kaikille ihotyypeille. Very Light -sävy sopii parhaiten erittäin vaalealle iholle, jossa punapohjainen sävy.
Tuote on 100 % vegaaninen ja cruelty free.
Tietolomake
- Vegaaninen
- Kyllä
- Sertifikaatit
- Cruelty Free
- Ihotyyppi
- Sopii kaikille ihotyypeille
- Väriperhe
- Nude
Annostele peiteainetta kasvoille suoraan pakkauksen aplikaattorilla. Lisää tarvittaviin kohtiin kasvoilla esim. tummille silmänalusille, nenän varteen, näppylöihin tai muille lisäpeittoa tarvitseviin kohtiin. Painele ja häivytä tuote paikoilleen peiteainesiveltimellä tai meikkisienellä.
Water, Cyclopentasiloxane,Butylene Glycol, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Cyclohexasiloxane, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, PEG-10 Dimethicone, Polymethyl Methacrylate, Methyl Trimethicone, Pentylene Glycol, Trimethylsiloxysilicate, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Glyceryl Tribehenate/Isostearate/Eicosandioate, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Tribehenin, Carnosine, Dipalmitoyl Hydroxyproline May Contain: Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)
Ihana pakkaus
Ihana pakkaus! Ihan kun taikasauvaa pitäisi, kun tämän ottaa käteen. Ja kerrankin minulle tarpeaksi vaalea sävy! Aplikaattori on myös todella helppokäyttöinen ja sitä ei tarvitse dipata välillä ottaakseen lisää tuotetta. Kun kerran otat aplikaattorin tuotteesta, niin tuotetta riittää helposti koko kasvoille. Tuote blendaantuu myös todella hyvin.
-
Usein ostettu yhdessä näiden tuotteiden kanssa
-
Suosittuja tuotteita samasta kategoriasta